úvod powerskating ponuka referencie foto/video kontakt

Čo je Power Skating?

Technika Power Skating bola navrhnutá pre všetkých hráčov hokeja, aby sa prostredníctvom nej naučili pohybovať na ľade čo možno najefektívnejšie s využitím čo možno najmenšej námahy. Power Skating je postavený na krasokorčuliarskych základoch a je prispôsobený pre potreby hokeja.

Power Skating je kombináciou rovnováhy, rýchlosti, sily a pohyblivosti. Tréningy sú zamerané na rozvoj týchto veličín. Učia korčuliara technicky správne korčuľovať, správne využívať svoj silový potenciál pri zachovaní ideálnej rovnováhy. Učí korčuliara to, aby pohyb na ľade bol prirodzený a korčuliar sa nemusel na korčuľovanie špeciálne sústreďovať.

Veľa hráčov sa v začiatkoch dostáva k hre s pukom a hokejkou skôr ako sa naučia správne korčuľovať. Power Skating nie je zameraný len na priamočiare zrýchlenie, technicky rozvíja všetky korčuliarske zručnosti potrebné pre hráčov hokeja, ako napríklad: korčuľovanie vzad, prekladanie vpred a vzad, oblúky, ... . V konečnom dôsledku Power Skating berie korčuliarsku techniku ako celok, venuje sa rozvoju problematických techník korčuľovania hráča, pomáha zdokonaliť techniky, v ktorých je hráč dobrý a eliminuje zlé návyky z minulosti.

Dobrý Power Skater dokáže prekvapiť a predbehnúť protihráča, zastaviť a odraziť ho väčšou silou a dynamikou, uniknúť na bránku a zároveň neustále kontrolovať puk.

Dobrým korčuliarom sa človek nestane po jednom tréningu, ale ak sa ním chce stať, musí sa tréningom venovať poctivo a dostatočne dlhý čas. Každý hráč je individuálny, každý potrebuje iný čas na zvládnutie správnej techniky korčuľovania. Power Skating berie ohľad na individuálne potreby hráčov a individuálne prispôsobuje tréningový proces.

Každý kto Power Skating vyskúšal, len získal. Celosvetová obľúbenosť Power Skatingu a dosiahnuté výsledky hráčov hovoria za seba.

 

 


© Jana Zrubecová. Všetky práva vyhradené.
Publikovanie a šírenie obsahu je bez predchádzajúceho súhlasu zakázané.